Jacob Wiberg, sannolikt, tekanna, silver, Moskva 1832.

Invändigt förgylld, rektangulär med stansade brodyrer och pålagda plaketter med antikiserande motiv. Svängd pip med djurhuvud, benhandtag och benknopp. Höjd 14,5, längd 25 cm. Total vikt 658 gram.

Slitage, borttaget monogram sannolikt under pipen och pip med skada.

Klubbat pris
8 200
724
755
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (19 bud)
8
31 jan 2018 22:44
8 200 SEK
31 jan 2018 22:44
8 000 SEK
31 jan 2018 22:41
7 510 SEK
31 jan 2018 22:41
7 310 SEK
31 jan 2018 22:41
7 110 SEK
31 jan 2018 22:41
6 910 SEK
31 jan 2018 21:40
6 710 SEK
31 jan 2018 21:39
6 510 SEK
31 jan 2018 18:26
6 200 SEK
31 jan 2018 18:26
6 000 SEK
25 jan 2018 15:48
5 800 SEK
25 jan 2018 15:43
5 600 SEK
25 jan 2018 15:43
5 500 SEK
24 jan 2018 17:59
4 700 SEK
24 jan 2018 17:59
4 500 SEK
22 jan 2018 23:47
4 200 SEK
22 jan 2018 23:02
4 000 SEK
22 jan 2018 18:50
3 000 SEK
22 jan 2018 16:11
2 600 SEK