Arne Jones E1299

GRIGORY SPITNEV, TESKOPA, TÅNG och STRÖSKED, Silver, Moskva, Ryssland, 1898-1914.

Delvis förgyllda. Graverad och delvis förgylld art noveau dekor av växtslingor och monogram. Kontrollmästare Ivan Lebedkin. Längd 11-17 cm. Vikt 166 g.

Senare gravyr. Smärre slitage.

Klubbat pris
1 611
153
175
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (23 bud)
31 jan 2018 17:48
1 611 SEK
31 jan 2018 17:48
1 511 SEK
31 jan 2018 14:39
1 411 SEK
31 jan 2018 14:39
1 311 SEK
31 jan 2018 0:17
1 200 SEK
30 jan 2018 17:13
1 100 SEK
30 jan 2018 17:12
1 000 SEK
30 jan 2018 17:12
1 000 SEK
29 jan 2018 23:17
950 SEK
29 jan 2018 23:17
900 SEK
29 jan 2018 23:17
850 SEK
29 jan 2018 23:17
800 SEK
29 jan 2018 23:17
750 SEK
29 jan 2018 23:17
700 SEK
29 jan 2018 18:42
650 SEK
26 jan 2018 3:07
600 SEK
23 jan 2018 6:28
550 SEK
23 jan 2018 6:28
500 SEK
23 jan 2018 6:28
500 SEK
22 jan 2018 22:42
450 SEK
22 jan 2018 22:42
400 SEK
22 jan 2018 17:31
350 SEK
22 jan 2018 17:06
300 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassisk konst
+46 (0)721 428 962