ALEKSANDER BENEDIKTOVICH LJUBAVIN, KAFFEKOPP MED FAT, Silver, S:t Petersburg, Ryssland, sekelskifte 1899-1908.

Invändigt förgyllt. Rak form med slät yta. Genombrutet handtag. Kontrollstämpel Yakor Lyapunov. Höjd 9 cm. Vikt 246 g.

Smärre slitage.

Klubbat pris
3 200
284
296
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
31 jan 2018 20:29
3 200 SEK
31 jan 2018 20:29
3 000 SEK
31 jan 2018 16:51
2 700 SEK
31 jan 2018 16:51
2 500 SEK
31 jan 2018 16:51
2 300 SEK
31 jan 2018 16:51
2 100 SEK
31 jan 2018 16:51
1 900 SEK
31 jan 2018 16:51
1 800 SEK
31 jan 2018 13:25
1 700 SEK
30 jan 2018 11:43
1 600 SEK
26 jan 2018 13:21
1 500 SEK
26 jan 2018 13:21
1 400 SEK
23 jan 2018 12:21
1 300 SEK
22 jan 2018 22:53
1 200 SEK
22 jan 2018 21:32
1 100 SEK
22 jan 2018 16:08
1 000 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962