IKON med förgylld silverinfattning, icke identifierad mästare, Riga, Lettland, Baltikum, 1859.

Johannes Döparen. Tempera på pannå. Devis förgylld rizza i silver med riklig driven dekor. Mästarstämpel Otgonikov (Огоньковъ), kontrollör Ludvig Zuck (лудвиг зук). Glorian stämplad kyrilliskt "FO" (Ф.О). 46 x 37 cm.

Förgyllningen med slitage. Smärre bucklor.

Klubbat pris
19 000
1 657
1 734
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (37 bud)
13
31 jan 2018 20:11
19 000 SEK
15
31 jan 2018 20:11
19 000 SEK
13
31 jan 2018 16:42
18 500 SEK
15
31 jan 2018 16:41
18 000 SEK
15
31 jan 2018 16:15
17 500 SEK
13
31 jan 2018 16:15
17 000 SEK
13
31 jan 2018 15:54
16 500 SEK
14
31 jan 2018 15:54
16 000 SEK
13
31 jan 2018 13:37
15 500 SEK
12
31 jan 2018 13:36
15 000 SEK
13
31 jan 2018 13:36
14 500 SEK
12
31 jan 2018 13:36
11 200 SEK
13
31 jan 2018 13:36
10 700 SEK
12
31 jan 2018 13:35
10 000 SEK
13
31 jan 2018 13:35
9 800 SEK
12
31 jan 2018 13:35
9 400 SEK
13
31 jan 2018 13:35
9 200 SEK
12
31 jan 2018 10:38
8 200 SEK
10
31 jan 2018 10:38
8 000 SEK
10
30 jan 2018 15:27
7 600 SEK
8
30 jan 2018 15:27
7 400 SEK
10
30 jan 2018 15:21
7 200 SEK
8
30 jan 2018 15:21
7 000 SEK
10
30 jan 2018 15:21
6 800 SEK
8
30 jan 2018 15:21
6 600 SEK
10
27 jan 2018 9:11
6 400 SEK
11
25 jan 2018 23:42
6 200 SEK
10
25 jan 2018 15:46
6 000 SEK
9
24 jan 2018 19:39
4 900 SEK
8
24 jan 2018 12:13
4 700 SEK
23 jan 2018 13:08
4 500 SEK
23 jan 2018 11:20
750 SEK
23 jan 2018 8:14
700 SEK
22 jan 2018 22:02
450 SEK
22 jan 2018 20:43
400 SEK
22 jan 2018 19:00
350 SEK
22 jan 2018 16:59
300 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962