IVAN TARABOV, sannolikt, IKON med silverinfattning, Moskva, Ryssland, 1800-talets slut/1900-talets början.

"Gudsmodern". Rizza med hörnornament, krona och gloria i cloisonnéemalj. Mästarstämpel kyrilliskt "IT". 18 x 15 cm.

Ej examinerad ur ram. Krackelyr. Färgbortfall. Slitage.

Klubbat pris
26 500
2 310
2 418
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (39 bud)
12
31 jan 2018 22:36
26 500 SEK
10
31 jan 2018 22:35
25 500 SEK
12
31 jan 2018 22:32
24 500 SEK
10
31 jan 2018 22:32
23 800 SEK
10
31 jan 2018 22:30
23 000 SEK
12
31 jan 2018 22:29
22 000 SEK
10
31 jan 2018 22:29
21 500 SEK
12
31 jan 2018 22:29
20 499 SEK
31 jan 2018 22:29
19 999 SEK
31 jan 2018 22:29
18 500 SEK
10
31 jan 2018 22:28
18 000 SEK
11
31 jan 2018 22:28
17 500 SEK
10
31 jan 2018 22:28
17 000 SEK
11
31 jan 2018 22:28
16 500 SEK
10
31 jan 2018 22:28
16 000 SEK
11
31 jan 2018 22:28
15 500 SEK
10
31 jan 2018 22:28
15 500 SEK
11
31 jan 2018 22:27
15 000 SEK
10
31 jan 2018 22:27
14 500 SEK
11
31 jan 2018 22:27
14 000 SEK
10
31 jan 2018 9:44
13 500 SEK
31 jan 2018 9:44
13 333 SEK
30 jan 2018 9:40
12 611 SEK
10
28 jan 2018 15:05
12 111 SEK
9
28 jan 2018 15:05
12 000 SEK
9
25 jan 2018 15:45
11 611 SEK
25 jan 2018 15:45
11 111 SEK
9
25 jan 2018 15:45
11 000 SEK
25 jan 2018 15:44
10 500 SEK
9
25 jan 2018 15:44
10 000 SEK
24 jan 2018 19:41
8 400 SEK
8
24 jan 2018 19:41
8 200 SEK
24 jan 2018 7:12
8 000 SEK
23 jan 2018 18:12
6 000 SEK
23 jan 2018 13:45
5 000 SEK
22 jan 2018 18:36
4 500 SEK
22 jan 2018 17:54
4 200 SEK
22 jan 2018 16:09
4 000 SEK
22 jan 2018 16:08
333 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962