1008160

WILHELM KÅGE

Vas, stengods, "Argenta", Gustavsberg, 1949.

Koppargrön glasyr med handmålad silverdekor. Sjöjungfru med girlander. Modellnummer 978. Höjd 20,5 cm.

Konditionsrapport

Krackelyr. Obetydligt ytslitage. Tillverkningsdefekt.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Wessman

Anna Wessman

anna.wessman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    2 400
    233 EUR
    275 USD

    Budhistorik (8 bud)
    411 feb 21:192400SEK
    3A11 feb 21:182200SEK
    411 feb 21:182008SEK