1008214

WILHELM KÅGE, vas, stengods, "Argenta", Gustavsberg, 1949.

Koppargrön glasyr med handmålad silverdekor. Klotrund. Sjöjungfru med girland. Modellnummer 1042. Höjd 20 cm.

Konditionsrapport

Krackelyr. Obetydligt ytslitage.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Wessman

    Anna Wessman

    anna.wessman@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    3 400
    321 EUR
    364 USD

    Budhistorik (15 bud)
    1211 feb 2018 21:053400SEK
    79 feb 2018 17:183200SEK
    119 feb 2018 13:483000SEK
    Acceptpris på 3 000 SEK uppnåddes