1008214

WILHELM KÅGE

Vas, stengods, "Argenta", Gustavsberg, 1949.

Koppargrön glasyr med handmålad silverdekor. Klotrund. Sjöjungfru med girland. Modellnummer 1042. Höjd 20 cm.

Konditionsrapport

Krackelyr. Obetydligt ytslitage.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Wessman

Anna Wessman

anna.wessman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    3 400
    332 EUR
    389 USD

    Budhistorik (15 bud)
    1211 feb 21:053400SEK
    7 9 feb 17:183200SEK
    11 9 feb 13:483000SEK
    Acceptpris på 3 000 SEK uppnåddes