1008214

WILHELM KÅGE, vas, stengods, "Argenta", Gustavsberg, 1949.

Koppargrön glasyr med handmålad silverdekor. Klotrund. Sjöjungfru med girland. Modellnummer 1042. Höjd 20 cm.

Konditionsrapport

Krackelyr. Obetydligt ytslitage.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Wessman

    Anna Wessman

    anna.wessman@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    3 400
    331 EUR
    375 USD

    Budhistorik (15 bud)
    1211 feb 21:053400SEK
    7 9 feb 17:183200SEK
    11 9 feb 13:483000SEK
    Acceptpris på 3 000 SEK uppnåddes