FONTANA ARTE. Taklampa, "Uovo". Troligen 1990-tal

Formgiven 1970-talet av Ben Swilders. Opakt glas, ovoid form. Kromad upphängning. Insidan med etikettmärkning: "Fontana Arte Uovo Otto". Kupans höjd 60, total höjd 100, diam ca 40.

Bruksslitage

Klubbat pris
3 000
266
281
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
31 mar 2018 21:55
3 000 SEK
27 mar 2018 20:20
2 700 SEK
26 mar 2018 20:52
2 500 SEK
25 mar 2018 20:41
1 100 SEK
25 mar 2018 18:37
500 SEK