Gaetano Sciolari

(Italien)
Gaetano Sciolari
(Italien)

GAETANO SCIOLARI, taklampa, "Geometric series", Italien 1970-tal.

Borstat stål och förkromad metall, skärmar av pressglas, diameter ca 50 cm, höjd 75 cm.

Obetydligt slitage, klippt elsladd. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
3 500
305
319
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
31 mar 2018 21:52
3 500 SEK
31 mar 2018 21:08
3 300 SEK
8
30 mar 2018 14:26
3 100 SEK
29 mar 2018 14:15
2 900 SEK
8
27 mar 2018 15:58
2 700 SEK
27 mar 2018 9:47
2 500 SEK
26 mar 2018 16:40
1 500 SEK
25 mar 2018 13:16
1 000 SEK
24 mar 2018 20:34
850 SEK
24 mar 2018 20:05
800 SEK
24 mar 2018 12:02
500 SEK
24 mar 2018 9:12
300 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77