Madeleine Pyk – en samling F769

Piero Fornasetti

(Italien, 1913-1988)
Piero Fornasetti
(Italien, 1913-1988)

PIERO FORNASETTI, paraplyställ 1900-talets mitt/andra hälft

Tryckt polykrom dekor av fjärilar, diameter ca 27, höjd ca 57 cm

Smärre slitage. Repor. Märken. Rostangrepp.

Formgivare

Klubbat pris
9 200
873
999
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
31 mar 2018 18:27
9 200 SEK
31 mar 2018 18:27
9 000 SEK
31 mar 2018 18:27
8 200 SEK
31 mar 2018 18:27
8 000 SEK
31 mar 2018 15:24
6 000 SEK
28 mar 2018 23:11
4 500 SEK
24 mar 2018 15:56
4 000 SEK
24 mar 2018 13:51
3 000 SEK
24 mar 2018 10:24
2 200 SEK
23 mar 2018 10:23
2 000 SEK

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13