Fotoböcker, 17 st, Nobuyoshi Araki.

"Araki. Tokyo Lucky Hole" (1997). "Tokyo a City Heading for Death" (1990). "AKT-Tokyo 1971-1991" (1992). "New York. The New Works of Nobuyoshi Araki -4" (1996). "Private Diary 1980-1995. The Works of Nobuyoshi Araki -8" (1996). "Private Diary 1999. The Works of Nobuyoshi Araki -9" (1996). "Yoko. The Works of Nobuyoshi Araki -3" (1996). "Dramatic Shooting and Fake Reportage. The Works of Nobuyoshi Araki -12" (1996). "Naked Faces. The Works of Nobuyoshi Araki -1" (1996). "Bodyscapes. The Works of Nobuyoshi Araki -2" (1996). "Chiro, Araki and 2 Lovers. The Works of Nobuyoshi Araki -10" (1996). "Xeroxed Photo Albums. The Works of Nobuyoshi Araki -13" (1996). "Sensual Flowers. The Works of Nobuyoshi Araki -17" (1996). "Nobuyoshi Araki. Tokyo Novelle" (1997). "Araki" (2007). "Araki by Araki" (2003). "Nobuyoshi Araki. Shikijyo. Sexual Desire" (1996/1997).

Araki by Araki med trasig rygg.
Övrigt med slitage. En bok fuktskadad.

Utropspris
4 000 SEK
Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57