TEKANNA, porslin, kompaniporslin, Kina, Qingdynastin, sent 1700-tal.

Dekor av landskap i underglasyrblått. Förgyllda detaljer. Flätat handtag. Höjd 12 cm.

Bruksslitage. Tillverkningsdefekter. Nagg. Små sprickor på locket.

Klubbat pris
5 060
447
466
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (27 bud)
16 mar 2018 1:59
5 060 SEK
8
16 mar 2018 1:59
4 888 SEK
8
16 mar 2018 1:58
4 860 SEK
16 mar 2018 1:58
4 660 SEK
8
16 mar 2018 1:45
4 360 SEK
16 mar 2018 1:45
4 160 SEK
8
16 mar 2018 1:44
3 760 SEK
16 mar 2018 1:44
3 560 SEK
8
15 mar 2018 22:51
3 260 SEK
14 mar 2018 5:50
3 060 SEK
14 mar 2018 5:50
3 000 SEK
12 mar 2018 13:57
2 850 SEK
12 mar 2018 13:57
2 650 SEK
12 mar 2018 9:39
2 450 SEK
10 mar 2018 20:39
2 250 SEK
9 mar 2018 4:54
2 200 SEK
9 mar 2018 4:54
2 000 SEK
9 mar 2018 4:54
1 960 SEK
8 mar 2018 20:37
1 860 SEK
8 mar 2018 11:15
1 760 SEK
8 mar 2018 7:04
1 660 SEK
8 mar 2018 7:04
1 600 SEK
7 mar 2018 22:04
1 334 SEK
7 mar 2018 22:04
1 234 SEK
7 mar 2018 20:16
1 000 SEK
7 mar 2018 18:48
500 SEK
7 mar 2018 16:44
300 SEK