1016797

TEKANNA

Porslin, Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Polykrom dekor av figurscener. Förgyllda detaljer. Höjd 13 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Tillverkningsdefekter. Bränningsspricka. Lagningar. Nagg på insidan locket. Nagg på fotringen.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emma Svahn

Göteborg

Emma Svahn

emma.svahn@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    10 000
    987 EUR
    1 142 USD

    Budhistorik (60 bud)
    1A16 mar 20:2810000SEK
    816 mar 20:289801SEK
    1A16 mar 20:259601SEK