1016797

TEKANNA, porslin, Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Polykrom dekor av figurscener. Förgyllda detaljer. Höjd 13 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Tillverkningsdefekter. Bränningsspricka. Lagningar. Nagg på insidan locket. Nagg på fotringen.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Emma Svahn

    Göteborg

    Emma Svahn

    emma.svahn@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    10 000
    978 EUR
    1 112 USD

    Budhistorik (60 bud)
    1A16 mar 20:2810000SEK
    816 mar 20:289801SEK
    1A16 mar 20:259601SEK