1016818

TEKANNOR, 2 st, porslin, kompaniporslin, Kina, Qingdynastin, sent 1700-tal.

Dekor i underglasyrblått av pagoder i flodlandskap. En med förgyllda detaljer. En med flätat handtag. Höjd 12,5- 13,5 cm.

Konditionsrapport

Bruksslitage. Tillverkningsdefekter. Nagg. Ett lagat lock.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Emma Svahn

    Göteborg

    Emma Svahn

    emma.svahn@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    6 200
    604 EUR
    689 USD

    Budhistorik (22 bud)
    1016 mar 2018 20:006200SEK
    9A16 mar 2018 18:566000SEK
    1016 mar 2018 18:565900SEK