Chinese Teapots
1017205

TEKANNOR, 4 st, porslin, Kina, 1800-tal.

Tekannor, 4 st, porslin, kina, 1800-tal.

Dekor i famille rose av figurscener samt växtlighet. Höjd ca 8 - 12,5 cm.

Slitage. Lagningar. Nagg. Missfärgningar.

Klubbat pris
2 300
223
251
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (13 bud)
16 mar 2018 18:52
2 300 SEK
16 mar 2018 18:52
2 137 SEK
16 mar 2018 18:49
1 655 SEK
16 mar 2018 18:49
1 555 SEK
16 mar 2018 9:53
1 446 SEK