Madeleine Pyk – en samling F769

TEKANNOR, 4 st, porslin, Kina, 1800-tal.

Dekor i famille rose av figurscener samt växtlighet. Höjd ca 8 - 12,5 cm.

Slitage. Lagningar. Nagg. Missfärgningar.

Klubbat pris
2 300
218
251
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (13 bud)
16 mar 2018 18:52
2 300 SEK
16 mar 2018 18:52
2 137 SEK
16 mar 2018 18:49
1 655 SEK
16 mar 2018 18:49
1 555 SEK
16 mar 2018 9:53
1 446 SEK
16 mar 2018 9:53
1 346 SEK
15 mar 2018 22:50
650 SEK
15 mar 2018 22:50
600 SEK
12 mar 2018 9:39
500 SEK
8 mar 2018 15:20
450 SEK
8 mar 2018 13:40
400 SEK
8 mar 2018 13:40
350 SEK
7 mar 2018 20:15
300 SEK