1017205

TEKANNOR

4 st, porslin, Kina, 1800-tal.

Dekor i famille rose av figurscener samt växtlighet. Höjd ca 8 - 12,5 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Lagningar. Nagg. Missfärgningar.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Magdalena  Wiberg

Göteborg

Magdalena Wiberg
Värderare (vikarie)

magdalena.wiberg@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    2 300
    222 EUR
    254 USD

    Budhistorik (13 bud)
    616 mar 18:522300SEK
    4A16 mar 18:522137SEK
    416 mar 18:491655SEK