1018072

TEKANNA, porslin, kompaniporslin, Kina, Qingdynastin, sent 1700-tal.

Dekor i underglasyrblått med efterdekorerad dekor, så kallad clobbered. Höjd 11 cm.

Konditionsrapport

Bruksslitage. Tillverkningsdefekter. Mindre nagg. Lokcet med sprickor.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Emma Svahn

    Göteborg

    Emma Svahn

    emma.svahn@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    5 401
    525 EUR
    595 USD

    Budhistorik (29 bud)
    616 mar 21:455401SEK
    4A16 mar 21:455202SEK
    416 mar 21:445201SEK