1018083

TEKANNOR, 2 st, porslin, kompaniporslin, Kina, Qingdynastin, sent 1700-tal.

Dekor i underglasyrblått. En av dem godronnerad med efterdekorerad dekor i guld och rött, så kallad clobbere. Höjd 9,5- 10,5 cm.

Konditionsrapport

Bruksslitage. Mindre nagg. Tillverkningsdefekter. En av dem med lagad pip.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    6 200
    593 EUR
    672 USD

    Budhistorik (31 bud)
    816 mar 2018 20:016200SEK
    7A16 mar 2018 18:486000SEK
    816 mar 2018 18:486000SEK