GERT THYSELL, Collier med bergkristall.

Stämplad Handsmide, GUSSI, Gussi-Smycken Ab. Malmö 1972. Signerad Gert Tysell. Stel men öppningsbar. Fasettslipad bergkristall, diameter 25 mm. Inner diameter halsring ca 11,5 cm. Total höjd 16 cm. Vikt 48 gram.

Anlupen. Bruksslitage.

Klubbat pris
1 500
133
140
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
29 apr 2018 12:55
1 500 SEK
24 apr 2018 20:32
800 SEK
24 apr 2018 19:33
700 SEK
22 apr 2018 8:29
600 SEK
20 apr 2018 3:29
500 SEK
Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Specialist Smycken
+46 (0)767 81 06 06