Madeleine Pyk – en samling F769

Johan Fankki

(Sverige, 1920-1996)
Johan Fankki
(Sverige, 1920-1996)

JOHAN FANKKI, kniv, signerad JF.

Fäste i renhorn. Slida i renhorn och läder med stiliserad dekor. Knivens längd 19,5 cm.

Bruksskick. Lädret något löst sittande. Lädersnöre saknas på slidan.

Klubbat pris
2 300
218
251
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
8 apr 2018 19:56
2 300 SEK
8 apr 2018 17:27
2 100 SEK
8 apr 2018 17:27
2 000 SEK
8 apr 2018 10:11
1 900 SEK
8 apr 2018 10:11
1 800 SEK
8 apr 2018 8:10
1 600 SEK
4 apr 2018 22:38
1 500 SEK
2 apr 2018 13:32
700 SEK
30 mar 2018 21:23
500 SEK