Madeleine Pyk – en samling F769

Torsten Fankki

(Sverige, Född 1950)
Torsten Fankki
(Sverige, Född 1950)

TORSTEN FANKKI, kniv, signerad TF.

Fäste av horn och björk. Slida av läder och horn. Knivens längd 17,5 cm.

Smärre slitage. Kniven mycket svår att få upp ur slidan.

Klubbat pris
4 000
380
436
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
8 apr 2018 17:54
4 000 SEK
8 apr 2018 17:44
3 500 SEK
7 apr 2018 19:02
2 400 SEK
2 apr 2018 12:10
2 100 SEK
31 mar 2018 22:38
350 SEK
31 mar 2018 10:31
300 SEK