KNIV, signerad KF, 1900-talets andra hälft.

Skaft i horn och trä. Slida i horn och läder. Bladet otyligt märkt. Knivens längd 17 cm.

Smärre bruksslitage. Mindre torrsprickor.

Klubbat pris
800
70
73
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (10 bud)
8 apr 2018 17:44
800 SEK
8 apr 2018 17:44
750 SEK
8 apr 2018 17:44
700 SEK
8 apr 2018 17:44
650 SEK
8 apr 2018 17:44
600 SEK
7 apr 2018 19:11
550 SEK
7 apr 2018 19:11
500 SEK
3 apr 2018 10:40
450 SEK
3 apr 2018 10:40
400 SEK
2 apr 2018 13:36
300 SEK