Madeleine Pyk – en samling F769

BO-GÖRAN KORVI, helhornskniv, signerad.

Fäste i horn med trädetaljer. Slida i ben. Knivbladet märkt Vettasjärvi. Knivens längd 22,5 cm.

Obetydligt ytslitage. Smärre glipor mellan fästets delar.

Klubbat pris
2 200
209
239
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
8 apr 2018 17:49
2 200 SEK
8 apr 2018 17:49
2 000 SEK
8 apr 2018 17:14
1 950 SEK
8 apr 2018 17:14
1 850 SEK
2 apr 2018 21:42
1 750 SEK
2 apr 2018 21:42
1 650 SEK
1 apr 2018 9:18
1 500 SEK
31 mar 2018 22:40
350 SEK