Madeleine Pyk – en samling F769

Anders Sunna

(Sverige, Född 1937)
Anders Sunna
(Sverige, Född 1937)

ANDERS SUNNA, ceremonitrumma med hammare, s.k. trolltrumma, signerad A Sunna och daterad 2012..

Björk, horn samt samt skinn. Stiliserad dekor. Skinnet med handmålad dekor. Upphängningsanordning av tvinnat läder. Trummans längd ca 33 cm, bredd ca 22 cm, höjd ca 13 cm. Hammarens längd ca 15 cm.

Smärre slitage.

Klubbat pris
10 100
959
1 101
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (24 bud)
8 apr 2018 22:14
10 100 SEK
8 apr 2018 22:14
10 000 SEK
8 apr 2018 22:14
9 800 SEK
8 apr 2018 22:11
9 600 SEK
8 apr 2018 22:11
9 500 SEK
8 apr 2018 22:11
9 400 SEK
8 apr 2018 22:09
9 200 SEK
8 apr 2018 22:09
9 000 SEK
8 apr 2018 22:09
9 000 SEK
8 apr 2018 22:08
8 700 SEK
8 apr 2018 22:08
8 500 SEK
8 apr 2018 22:05
8 100 SEK
8 apr 2018 22:05
7 900 SEK
8 apr 2018 22:05
7 700 SEK
8 apr 2018 22:05
7 500 SEK
8 apr 2018 22:05
7 300 SEK
8 apr 2018 18:48
7 100 SEK
8 apr 2018 18:48
7 000 SEK
8 apr 2018 18:41
6 700 SEK
8 apr 2018 18:41
6 500 SEK
6 apr 2018 22:21
6 200 SEK
2 apr 2018 20:38
6 000 SEK
30 mar 2018 7:20
3 500 SEK
29 mar 2018 14:28
2 890 SEK