TORBORG LINDBERG, figuriner, 3 st, skuret trä, signerade T.L.

Man och kvinna i samiska dräkter, kvinnan med spädbarn på ryggen, samt hund. Målat och skuret trä. Höjd 4,5-14,5 cm.

Slitage. Hål i mannens rygg.

Klubbat pris
1 801
157
164
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
8
8 apr 2018 21:25
1 801 SEK
8 apr 2018 21:25
1 701 SEK
8 apr 2018 21:06
1 600 SEK
8 apr 2018 16:54
1 500 SEK
8 apr 2018 7:07
1 400 SEK
7 apr 2018 19:09
1 300 SEK
7 apr 2018 19:09
1 200 SEK
7 apr 2018 19:09
1 200 SEK
7 apr 2018 15:58
1 100 SEK
30 mar 2018 18:55
1 000 SEK
30 mar 2018 13:56
900 SEK
29 mar 2018 19:47
700 SEK
29 mar 2018 0:52
650 SEK
28 mar 2018 23:39
350 SEK
28 mar 2018 9:52
300 SEK