FIGURINER, 4 st, skuret trä, bl.a Bengt Fransson, signerade BF och F, en daterad -51.

Två kvinnor och två män i samiska dräkter. En märkt Lycksele. Höjd 10 - 15 cm.

Delvis otydlig signering. Slitage. En något lös i montering.

Klubbat pris
405
36
38
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (4 bud)
8 apr 2018 1:57
405 SEK
8 apr 2018 1:53
355 SEK
8 apr 2018 1:53
350 SEK
28 mar 2018 9:25
300 SEK