Madeleine Pyk – en samling F769

Ellen Kitok-Andersson

(Sverige, 1932-2008)
Ellen Kitok-Andersson
(Sverige, 1932-2008)

ELLEN KITOK-ANDERSSON, Jokkmokk, ostform, rotarbete, signerad E K-A på renhorn fästat på upphängningsanordning.

Rund, delvis genombruten. Upphängningsanordning av tvinnat läder. Diameter 13,5 cm. Höjd 4 cm. Sked medföljer.

Åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
6 800
646
742
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
5 maj 2018 15:25
6 800 SEK
5 maj 2018 15:25
6 600 SEK
5 maj 2018 15:25
6 400 SEK
5 maj 2018 15:25
6 200 SEK
5 maj 2018 14:51
6 000 SEK
3 maj 2018 12:21
1 500 SEK
30 apr 2018 18:19
1 000 SEK
27 apr 2018 12:42
300 SEK