1031167

FIGURIN

Porslin. Tyskland, Fraureut, 1918.

Formgivare Berthold Boess, Tyskland, 1918. Målad polykrom och förgylld dekor. Höjd 22,5 cm.

Konditionsrapport

Ett finger med nagg.

Proveniens

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Cecilia Nordström

Cecilia Nordström
Ansvarig specialist Asiatisk keramik och konsthantverk

cecilia.nordstrom@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    2 410
    233 EUR
    275 USD

    Budhistorik (18 bud)
    421 maj 22:082410SEK
    9A21 maj 22:082300SEK
    921 maj 22:082210SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes