1031622

FIGURINER

Två stycken, porslin. Berlin, 1800-tal.

Föreställande en allegori över hösten samt en ung trädgårdsmästare. Höjd 11,5-14 cm.

Konditionsrapport

Skador, lagningar.

Proveniens

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Cecilia Nordström

Cecilia Nordström
Ansvarig specialist Asiatisk keramik och konsthantverk

cecilia.nordstrom@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    350
    33 EUR
    39 USD

    Budhistorik (2 bud)
    221 maj 16:46350SEK
    118 maj 00:19300SEK