1021701

BERNDT FRIBERG, skål, stengods, Gustavsberg studio, signerad.

Brun harpälsglasyr. Oregelbunden form. Signerad Friberg samt med studiohanden och årsbokstaven G. Diameter 31 cm.

Konditionsrapport

Obetydligt ytslitage. Smärre märken. Glasyrmista i botten.

Följerätt
Ja

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Wessman

Anna Wessman

anna.wessman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    2 500
    242 EUR
    285 USD

    Budhistorik (8 bud)
    326 maj 15:292500SEK
    Acceptpris på 2 500 SEK uppnåddes
    326 maj 15:292000SEK
    326 maj 15:281800SEK