1021701

BERNDT FRIBERG, skål, stengods, Gustavsberg studio, signerad.

Brun harpälsglasyr. Oregelbunden form. Signerad Friberg samt med studiohanden och årsbokstaven G. Diameter 31 cm.

Konditionsrapport

Obetydligt ytslitage. Smärre märken. Glasyrmista i botten.

Följerätt
Ja

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Wessman

    Anna Wessman

    anna.wessman@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    2 500
    244 EUR
    278 USD

    Budhistorik (8 bud)
    326 maj 15:292500SEK
    Acceptpris på 2 500 SEK uppnåddes
    326 maj 15:292000SEK
    326 maj 15:281800SEK