1021769

BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsberg studio, signerad och daterad 1976.

Gulbrun harpälsgrayr. Signerad Friberg samt med studiohanden och daterad 1976. Höjd 30 cm.

Konditionsrapport

Obetydligt ytslitage.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Wessman

    Anna Wessman

    anna.wessman@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 6 000 SEK

    Slutpris

    12 000
    1 173 EUR
    1 335 USD

    Budhistorik (25 bud)
    122 jun 17:2312000SEK
    5A22 jun 17:2311500SEK
    522 jun 17:2310500SEK