Sigurd Persson

(Sverige, 1914-2003)
Sigurd Persson
(Sverige, 1914-2003)

SIGURD PERSSON, ljusstakar, ett par, nysilver och diabas, kring 2000.

Signerade Sig. P. Höjd 28 cm.

Smärre slitage. Märken. En ljusstake något sned.

Klubbat pris
6 400
565
589
Utropspris
7 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
9
9 aug 2018 16:55
6 400 SEK
11
9 aug 2018 9:21
6 200 SEK
10
9 aug 2018 9:21
6 000 SEK
11
9 aug 2018 9:21
6 000 SEK
10
9 aug 2018 6:34
5 800 SEK
9
9 aug 2018 6:34
5 600 SEK
10
8 aug 2018 22:07
5 400 SEK
9
8 aug 2018 11:45
5 200 SEK
8
7 aug 2018 21:58
5 000 SEK
5 aug 2018 17:30
4 400 SEK
3 aug 2018 12:04
4 200 SEK
2 aug 2018 22:42
3 400 SEK
2 aug 2018 20:53
3 200 SEK
2 aug 2018 19:55
3 000 SEK
2 aug 2018 13:38
2 000 SEK
2 aug 2018 12:18
300 SEK

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

83. Tom Dixon, fåtölj, "Wingback Chair", George Smith för Tom Dixon, Storbritannien före 2015.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budhistorik
Aktuellt bud:
6 000 SEK