BYRÅ, England, 1800-tal.

BYRÅ, England, 1800-tal.

Fanerad med mahogny. Fyra lådor. Beslag av mässing. Ben av claw and ball. Bredd 100, djup 47, höjd 92 cm.

Slitage. Repor. Märken. Torrsprickor. Fläckar. Senare beslag. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK