1058192

SOFFA, art deco-stil, 1900-talets andra hälft.

Rak form, fanerad med exotiskt träslag. I sidorna bokhyllor. Lösa stoppade sittdynor. Klädd i vitt läder. LÄngd 170, djup 96, höjd 76 cm.

Konditionsrapport

Bruksslitage, smärre repor, fanérskador och stötmärken.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Maria Granfeldt

    Maria Granfeldt
    Chef inlämning Malmö

    maria.granfeldt@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 5 000 SEK

    Slutpris

    3 700
    362 EUR
    412 USD

    Budhistorik (4 bud)
    124 jun 13:403700SEK
    2A24 jun 13:403500SEK
    224 jun 12:563200SEK