1063034

ARNE JACOBSEN

Fåtölj, "Ägget", Fritz Hansen, Danmark 1900-talets andra hälft.

Röd tygklädsel. Fyrdelad fot av aluminium. Snurrbar. Smärre slitage. Fläckar. Sitthöjd 45. Bredd 86. Djup 65. Höjd 105 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Fläckar. Lös tygbit undertill (som kan limmas tillbaka). Smärre slitage. Fläckar.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Maria Ribeiro

Maria Ribeiro

maria.ribeiro@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 20 000 SEK

    Slutpris

    22 000
    2 129 EUR
    2 509 USD

    Budhistorik (17 bud)
    922 jun 15:4622000SEK
    7A22 jun 15:4621000SEK
    922 jun 15:4621000SEK
    Acceptpris på 15 000 SEK uppnåddes