1063034

ARNE JACOBSEN, fåtölj, "Ägget", Fritz Hansen, Danmark 1900-talets andra hälft.

Röd tygklädsel. Fyrdelad fot av aluminium. Snurrbar. Smärre slitage. Fläckar. Sitthöjd 45. Bredd 86. Djup 65. Höjd 105 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Fläckar. Lös tygbit undertill (som kan limmas tillbaka). Smärre slitage. Fläckar.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Maria Ribeiro

    Maria Ribeiro

    maria.ribeiro@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 20 000 SEK

    Slutpris

    22 000
    2 151 EUR
    2 447 USD

    Budhistorik (17 bud)
    922 jun 15:4622000SEK
    7A22 jun 15:4621000SEK
    922 jun 15:4621000SEK
    Acceptpris på 15 000 SEK uppnåddes