Madeleine Pyk – en samling F769

SKRIVSKÅP, 1800-talets första hälft.

Björk och furu, tvådelat. Underdelen med fällbar skrivklaff med bakomliggande lådinredning, tre underliggande större lådor. Överdelen med dörrpar och bakomliggande hyllor. Bredd 135, djup 52, höjd 213 cm. Nyckel finns.

Renoverat och kompletterat. Skador, slitage, lagningar, maskstunget. Nycklarna med dålig funktion. Nyckel finns.

Klubbat pris
1 000
95
109
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
20 jun 2018 12:49
1 000 SEK
20 jun 2018 12:49
900 SEK
15 jun 2018 23:03
800 SEK