1063047

SKRIVSKÅP, 1800-talets första hälft.

Björk och furu, tvådelat. Underdelen med fällbar skrivklaff med bakomliggande lådinredning, tre underliggande större lådor. Överdelen med dörrpar och bakomliggande hyllor. Bredd 135, djup 52, höjd 213 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Renoverat och kompletterat. Skador, slitage, lagningar, maskstunget. Nycklarna med dålig funktion.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Rikard Klev

    Rikard Klev
    Värderare / Specialist modern konst

    rikard.klev@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    1 000
    96 EUR
    108 USD

    Budhistorik (3 bud)
    220 jun 2018 12:491000SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes
    220 jun 2018 12:49900SEK
    115 jun 2018 23:03800SEK