1063206

PABLO PICASSO, litografi med pochard-teknik, stämpelsignerad, numrerad 272/500. 1967.

"Baccanale II", ur mappen "La flûte double". Ca 52x40 cm, tryckt signatur i grönt.

Konditionsrapport

Ej examinerad ur ram.

Följerätt
Ja

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Ellinor Bylander

    Ellinor Bylander
    Värderare. Tjänstledig.

    ellinor.bylander@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    5 602
    548 EUR
    623 USD

    Budhistorik (14 bud)
    7A24 jun 13:525602SEK
    824 jun 13:525402SEK
    724 jun 13:495202SEK
    Acceptpris på 1 500 SEK uppnåddes