Arne Jones E1299

Ai Weiwei

(Kina, Född 1957)
Ai Weiwei
(Kina, Född 1957)

AI WEIWEI, skulptur, "Artist's Hand", onumrerad upplaga om 1000 ex från 2017, signerad.

Avgjutning av konstnärens hand i konstmassa överdragen med rodium. Signerad "Wei Ai" i botten. Längd 10 cm, bredd 10 cm, höjd 13 cm. Med kort från Public Art Fund samt samlarkartong.

Helhetsintrycket är mycket gott. Obetydligt hanteringsveck på kartongen.

Klubbat pris
33 000
3 131
3 583
Utropspris
35 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
3 jun 2018 21:58
33 000 SEK
8
3 jun 2018 21:10
32 000 SEK
9
2 jun 2018 14:25
31 000 SEK
8
30 maj 2018 19:03
30 000 SEK
24 maj 2018 22:57
28 000 SEK
24 maj 2018 22:40
15 000 SEK
24 maj 2018 16:28
8 000 SEK
23 maj 2018 18:37
5 200 SEK
23 maj 2018 17:32
5 000 SEK
23 maj 2018 14:44
350 SEK
23 maj 2018 14:21
300 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57