Torsten Esbjörnsson

(Sverige, 1925-2012)
Torsten Esbjörnsson
(Sverige, 1925-2012)

TORSTEN ESBJÖRNSSON, olja på duk, signerad á tergo, daterad 1987-1990,

komposition, ca 130x198 cm.

Smärre färgbortfall. Smärre slitage.

Proveniens

Konstnärens kvarlåtenskap.

Klubbat pris
17 500
1 545
1 611
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (42 bud)
11
7 apr 2018 22:53
17 500 SEK
9
7 apr 2018 22:51
17 000 SEK
11
7 apr 2018 22:51
16 589 SEK
9
7 apr 2018 22:48
16 067 SEK
11
7 apr 2018 22:45
15 567 SEK
9
7 apr 2018 22:45
15 500 SEK
9
7 apr 2018 22:45
15 000 SEK
7 apr 2018 22:40
14 500 SEK
9
7 apr 2018 22:39
14 000 SEK
7 apr 2018 22:39
14 000 SEK
9
7 apr 2018 22:39
13 265 SEK
11
7 apr 2018 22:39
12 765 SEK
11
7 apr 2018 22:38
12 500 SEK
7 apr 2018 22:38
12 000 SEK
7 apr 2018 22:36
11 611 SEK
9
7 apr 2018 22:36
11 111 SEK
11
7 apr 2018 22:36
10 637 SEK
11
7 apr 2018 22:35
10 500 SEK
9
7 apr 2018 22:35
10 000 SEK
9
7 apr 2018 22:35
7 700 SEK
10
7 apr 2018 22:35
7 500 SEK
9
7 apr 2018 22:35
7 200 SEK
10
7 apr 2018 22:35
7 000 SEK
9
7 apr 2018 22:35
6 600 SEK
7 apr 2018 22:35
6 400 SEK
9
7 apr 2018 22:33
6 200 SEK
7 apr 2018 22:33
6 000 SEK
7 apr 2018 22:32
5 700 SEK
7 apr 2018 22:32
5 500 SEK
7 apr 2018 22:21
5 200 SEK
8
7 apr 2018 21:12
5 000 SEK
7 apr 2018 21:12
5 000 SEK
8
7 apr 2018 19:06
4 200 SEK
7 apr 2018 19:06
4 000 SEK
7 apr 2018 10:21
3 200 SEK
7 apr 2018 8:32
3 000 SEK
6 apr 2018 22:12
2 206 SEK
5 apr 2018 13:05
2 000 SEK
4 apr 2018 14:09
1 600 SEK
30 mar 2018 23:41
1 500 SEK
27 mar 2018 18:28
1 100 SEK
27 mar 2018 14:01
1 000 SEK