1039473

SABEL, tysk, för officer, 1800-talets början.

Delvis blånerad klinga med graverad dekor. Mässingsfäste med tre byglar. Kavel med lindning av tvinnad koppartråd. Balja av mässing. Längd 100 cm

Konditionsrapport

Smärre slitage. Lagning.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Claes Andersson

    Claes Andersson

    claes.andersson@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    4 200
    400 EUR
    450 USD

    Budhistorik (13 bud)
    1027 maj 2018 21:394200SEK
    8A27 maj 2018 21:374000SEK
    1027 maj 2018 21:374000SEK
    Acceptpris på 3 000 SEK uppnåddes