Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

SABEL, tysk, för officer, 1800-talets början

Delvis blånerad klinga med graverad dekor. Mässingsfäste med tre byglar. Kavel med lindning av tvinnad koppartråd. Balja av mässing. Längd 100 cm

Smärre slitage. Lagning.

Klubbat pris
4 200
407
466
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
10
27 maj 2018 21:39
4 200 SEK
8
27 maj 2018 21:37
4 000 SEK
10
27 maj 2018 21:37
4 000 SEK
8
27 maj 2018 21:30
3 400 SEK
9
27 maj 2018 21:30
3 200 SEK
8
23 maj 2018 17:37
3 000 SEK
23 maj 2018 12:27
2 400 SEK
21 maj 2018 19:19
2 200 SEK
20 maj 2018 22:28
1 900 SEK
19 maj 2018 22:14
1 700 SEK
18 maj 2018 10:54
1 600 SEK
17 maj 2018 21:26
1 500 SEK
17 maj 2018 18:03
1 000 SEK
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13