1039473

SABEL, tysk, för officer, 1800-talets början.

Delvis blånerad klinga med graverad dekor. Mässingsfäste med tre byglar. Kavel med lindning av tvinnad koppartråd. Balja av mässing. Längd 100 cm

Konditionsrapport

Smärre slitage. Lagning.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Claes Andersson

    Claes Andersson

    claes.andersson@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    4 200
    409 EUR
    464 USD

    Budhistorik (13 bud)
    1027 maj 21:394200SEK
    8A27 maj 21:374000SEK
    1027 maj 21:374000SEK
    Acceptpris på 3 000 SEK uppnåddes