Ändrade från flintlås. Kaliber ca 14 mm. Pipor med signatur och Londonstämplar. Kolvar av valnöt med silverinläggningar. Längd 28 cm
Skador.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10