1055429

SABEL, svensk, 1800-talets andra hälft.

Klinga med etsad dekor. Mässingsfäste med genombruten parerplåt dekorerad med lilla riksvapnet och eklöv. Förnicklad stålbalja. Längd 91 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Claes Andersson

    Claes Andersson

    claes.andersson@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 2 500 SEK

    Slutpris

    2 000
    195 EUR
    221 USD

    Budhistorik (12 bud)
    6A27 maj 22:542000SEK
    227 maj 22:541900SEK
    627 maj 21:141800SEK