1055429

SABEL, svensk, 1800-talets andra hälft.

Klinga med etsad dekor. Mässingsfäste med genombruten parerplåt dekorerad med lilla riksvapnet och eklöv. Förnicklad stålbalja. Längd 91 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Claes Andersson

    Claes Andersson

    claes.andersson@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 2 500 SEK

    Slutpris

    2 000
    190 EUR
    214 USD

    Budhistorik (12 bud)
    6A27 maj 2018 22:542000SEK
    227 maj 2018 22:541900SEK
    627 maj 2018 21:141800SEK