Jean-Michel Meurice

(Frankrike, Född 1938)
Jean-Michel Meurice
(Frankrike, Född 1938)

JEAN-MICHEL MEURICE, blandteknik på duk, signerad a tergo och daterad 76-15.

"Cycle 3". Ej uppspänd på ram. 47 x 126 cm.

Obetydligt ytslitage. Vikveck. Ej inramad.

Proveniens

Privat samling.

Fondation Maeght, Saint Paul, "Meurice", 14 januari- 20 februari 1977, kat nr. 11.
Galleri Engström, Stockholm, 1979.

Klubbat pris
19 530
1 724
1 798
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budhistorik (33 bud)
9
29 apr 2018 22:32
19 530 SEK
29 apr 2018 22:31
19 030 SEK
9
29 apr 2018 22:31
18 666 SEK
9
29 apr 2018 22:30
18 520 SEK
29 apr 2018 22:28
18 020 SEK
9
29 apr 2018 22:28
17 999 SEK
9
29 apr 2018 22:27
17 510 SEK
29 apr 2018 22:27
17 010 SEK
9
29 apr 2018 22:27
16 666 SEK
9
29 apr 2018 22:26
16 500 SEK
29 apr 2018 22:26
16 000 SEK
9
29 apr 2018 22:25
15 500 SEK
29 apr 2018 22:25
15 000 SEK
29 apr 2018 22:25
13 100 SEK
9
29 apr 2018 22:25
12 600 SEK
29 apr 2018 18:33
11 700 SEK
8
29 apr 2018 13:46
11 200 SEK
29 apr 2018 13:42
9 400 SEK
8
29 apr 2018 13:42
9 200 SEK
29 apr 2018 13:41
8 400 SEK
8
29 apr 2018 13:41
8 200 SEK
27 apr 2018 21:35
7 800 SEK
24 apr 2018 3:59
7 600 SEK
20 apr 2018 17:30
7 400 SEK
20 apr 2018 10:26
7 200 SEK
20 apr 2018 0:30
7 000 SEK
20 apr 2018 0:30
7 000 SEK
20 apr 2018 0:30
6 800 SEK
20 apr 2018 0:30
6 600 SEK
19 apr 2018 8:37
6 400 SEK
19 apr 2018 3:31
4 000 SEK
18 apr 2018 22:56
1 200 SEK
18 apr 2018 10:44
1 000 SEK

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962