Ivor Abrahams

(Storbritannien, Född 1935)
Ivor Abrahams
(Storbritannien, Född 1935)

IVOR ABRAHAMS, skulptur, konstruktion i blandteknik, signerad och daterad 71.

"Terassed steps". Längd 60 cm, bredd 40 cm, höjd 30 cm.

Slitage. Smärre färgbortfall. Åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
4 010
356
375
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
29 apr 2018 22:42
4 010 SEK
29 apr 2018 22:42
4 000 SEK
27 apr 2018 18:32
3 600 SEK
23 apr 2018 15:46
3 400 SEK
21 apr 2018 19:41
3 200 SEK
20 apr 2018 10:35
3 000 SEK
20 apr 2018 10:35
2 900 SEK
20 apr 2018 9:02
2 700 SEK
20 apr 2018 8:58
2 500 SEK
20 apr 2018 8:58
2 300 SEK
20 apr 2018 7:42
2 200 SEK
20 apr 2018 7:42
2 000 SEK
20 apr 2018 7:42
1 900 SEK
20 apr 2018 7:42
1 800 SEK
18 apr 2018 21:57
1 500 SEK
18 apr 2018 11:12
400 SEK

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962