Charlemagne Palestine

(USA, Född 1944)
Charlemagne Palestine
(USA, Född 1944)

CHARLEMAGNE PALESTINE, blandteknik, signerad och daterad 78.

"Feitel crest". Ramens mått 88 x 122 cm.

Ej examinerad ur ram.

Galleri Engström, Stockholm, "Charlemagne Palestine Lap Drawings Paint on Cloth",1979.

Galleri Engström, Stockholm, "Charlemagne Palestine Lap Drawings Paint on Cloth",1979. Avbildad i katalogen.

Konstnären medverkade med performance sommaren 2015 på galleri Sonnabend i New York.

Klubbat pris
3 955
351
366
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
29 apr 2018 13:41
3 955 SEK
29 apr 2018 13:41
3 800 SEK
23 apr 2018 13:35
3 755 SEK
23 apr 2018 13:35
3 555 SEK
23 apr 2018 13:35
3 400 SEK
22 apr 2018 8:15
3 200 SEK
22 apr 2018 7:44
3 000 SEK
20 apr 2018 13:20
2 000 SEK
18 apr 2018 20:00
600 SEK
18 apr 2018 15:17
300 SEK

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962