URNOR, två stycken, porslin. Qing dynastin, Kanton, 1800-tal.

Efter europeisk modell, empire, med dekor av figurala tempelmotiv i famille rosefärger. Höjd 13 cm.

Slitage, lagningar.

Klubbat pris
2 999
265
276
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
28 okt 2018 16:12
2 999 SEK
28 okt 2018 16:12
2 888 SEK
28 okt 2018 11:34
2 050 SEK
27 okt 2018 13:18
1 950 SEK
26 okt 2018 15:01
1 600 SEK
23 okt 2018 10:30
300 SEK