VÄRMEFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, sent 1700-tal. Med mongoram JL.

Dekor i underglasyrblått av flodlandskap. Längd 35,5 cm. Med monogram JL på undersidan.

Slitage.

1 400
124
129
Utropspris
6 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (4 bud)
28 okt 2018 18:29
1 400 SEK
27 okt 2018 13:13
1 000 SEK
26 okt 2018 13:55
700 SEK
20 okt 2018 21:05
300 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

262. Barbro Bäckström, Sovande.
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
Budhistorik
115 000

ditt bud
Aktuellt bud:
115 000 SEK