SKÅL, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av figurer i palatsmiljö, diameter 19,7 cm.

Slitage.

Klubbat pris
3 488
304
318
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
28 okt 2018 19:41
3 488 SEK
28 okt 2018 19:41
3 288 SEK
28 okt 2018 19:40
3 088 SEK
28 okt 2018 19:40
2 888 SEK
28 okt 2018 16:13
2 422 SEK
28 okt 2018 16:13
2 222 SEK
26 okt 2018 15:02
1 500 SEK
19 okt 2018 13:00
900 SEK