Madeleine Pyk – en samling F769

VAS, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av figurer i palatsmiljö. Höjd 22,5 cm.

Kantspricka samt lagning, nagg.

Klubbat pris
450
43
49
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (5 bud)
27 okt 2018 10:52
450 SEK
27 okt 2018 10:52
410 SEK
27 okt 2018 10:52
400 SEK
27 okt 2018 10:52
350 SEK
26 okt 2018 14:53
300 SEK