SKÅLFAT, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.

Dekor i famille rosefärger, med mtiv av figurer, diameter 25 cm.

Slitage. Lagning

Klubbat pris
2 700
256
293
Utropspris
2 200 SEK
Budhistorik (10 bud)
28 okt 2018 19:28
2 700 SEK
28 okt 2018 19:28
2 501 SEK
28 okt 2018 19:27
2 500 SEK
28 okt 2018 16:13
2 300 SEK
28 okt 2018 16:13
2 200 SEK
28 okt 2018 0:22
1 900 SEK
27 okt 2018 23:47
1 800 SEK
27 okt 2018 23:47
1 788 SEK
21 okt 2018 9:18
1 200 SEK
19 okt 2018 13:23
1 100 SEK